Rekordný ôsmy triumf! Špotáková znovu ovládla anketu Atlét roka

Je držiteľkou svetového rekordu v hode oštepom. Včera do svojej zbierky triumfov pridala Barbora Špotáková ďalší úlovok, aj keď tentoraz nie ten úplne športové. Vďaka bronzu z olympijských hier v Rio de Janeiro a tiež tŕnistej ceste, ktorú k nemu musela prejsť, už po ôsmykrát vyhrala anketu Atlet roka. Toľkokrát ju žiadny český atlét Bet365-Viac informácií nikdy neovládol.

Cestu na pódium, kde sa preberá cena pre najlepšieho českého atléta uplynulého roka, už pozná oštepárka Barbora Špotáková ako svoje črievičky či tretry. Veď sa po nej v sobotu večer vydala už po ôsmykrát!Vďaka tomu sa osamostatnila na čele historického rebríčka, kde prvé miesto do včerajška zdieľala s Helenou Fibingerová a svojím bývalým trénerom Jánom Železným.

Najviac hlasov dostala predovšetkým vďaka bronzu z OH v Rio de Janeiro, ktorý bol jedinou atletickú medailí na tohtoročné olympiáde. Obdiv si ale najlepší česká oštepárka získala tiež vďaka tomu, čo musela zvládnuť, aby sa do Ria vôbec dostala.

Zlomenina nohy, ktorú utrpela na jar pri sústredení, by možno niektoré športovcov zlomila aj psychicky a sen o štarte pod piatimi kruhmi by vzdali. To ale rozhodne nie je štýl veľké bojovníčky Špotákovej.Tá zvádzala súboj s časom, so svojou kostí a nakoniec aj s psychikou.

“Musela som zaháňať zlé myšlienky, pretože keď si zlomíte nohu v marci, tak vám to hlavne zlomí sebavedomie. Noha sa potom zahojí, je v pohode, ale nadobudnúť späť to, že ste neporazitelnej, to je strašne ťažký, “rozprávala v Riu krátko potom, čo vybojovala svoju tretiu olympijskú medailu.

So zlomeninou ju doktori najprv posielali na operáciu, to však skúsená atlétka vedela, že by bola konečná jej olympijským nádejam. A tak spoliehala Bet365-Registrácia zdarma na tradičnú liečbu a schopnosť svojho tela sa s takýmto problémom vysporiadať.A podarilo sa.

Na zvládnutie počiatočných komplikácií a konečnému úspechu jej tentoraz pomohol staronový kouč Rudolf Černý, s ktorým začala tento rok spolupracovať potom, čo v minulom roku zistila, že trénovať sama seba je nerozumný nápad. A spolupráca zafungovala náramne.

“Chcela by som sa poďakovať tým ľuďom, ktorí sa o mňa starali, Rudovi (Čiernemu, trénerovi), spolu sme to dotiahli k ďalšej placke, čo je neuveriteľný,” rozplývala sa na olympiáde.
A zatiaľ čo v Riu pri príchode medzi novinárov notovala: “Tak sme tretí. No, a cóóóóóóó! “, Mohla sa včera radovať z ďalšieho prvenstva.

To jej prial určite zo srdca aj druhý v poradí skoku o tyči Jan Kudlička, ktorý sa tiež blysol na olympiáde, keď v ťažkej konkurencii vybojoval štvrté miesto .V uplynulej sezóne navyše získal aj cenný kov, keď si na majstrovstvách Európy v Amsterdame došiel pre striebro.

Tretí skončil v ankete trénerov, funkcionárov a novinárov štvrťkár Pavel Maslák, ktorý žiaril predovšetkým v halovej sezóne, keď na majstrovstvách sveta obhájil zlato ak nemu potom na vonkajšom európskom šampionáte pridal striebro.

Najlepším trénerom uplynulej sezóny bol Jan Železný, ktorého tri oštěpařští zverenci sa prebojovali na olympiádu do Ria a Jakub Vadlejch vyhral Diamantovú ligu.

< p> Objav roka: Filip Sasinek

Tréner roka: Jan Železný

Bet365-Klikni pre svoj bonus