NBA: Gilbert Arenas z Washingtonu zaznamenal 38 bodů

fNEW YORK 7. prosince (SITA) – Deset zápasů přinesl Mikuláš fanouškům v zámoří v noci ze středy na čtvrtek v basketbalové NBA. Nejvíce sledovaný duel se odehrál v Indianě, kde domácí Pacers přivítali na své palubovce lídra Východní konference Orlando Magic. Domácím se v posledních zápasech s náročným soupeřem daří a potvrdili to i ve středu v noci. Dvojice Al Harrington a Stephen Jackson nadělila soupeři shodně po 26 bodů, z hráčů soupeře se k takovému výkonu nejvíce přiblížil Dwight Howard s 20 body. Pacers se před domácími diváky předvedli po dlouhém čase, naposledy hráli 24. listopadu proti Clevelandu.Tehdy se rozloučili s diváky vítězstvím, nyní se jim podařil i vítězný návrat. “Je skvělé být doma, hlavně pokud jste mimo tak dlouho,” řekl Jermaine O’Neal.

Atlanta cestovala do Denveru s pozitivní bilancí s tímto soupeřem, když z posledních 12 zápasů vyhrála 9. Po vyrovnaném prvním poločase přišla smršť ze strany domácích basketbalistů, kteří před poslední částí hry vyhrávali o 14 bodů.Ale Denver si nakonec i nízkou efektivitou střelby trestných hodů nechal vítězství vzít, když nakonec prohrál 96:98. “Ve čtvrté části hry jsme výrazně zaostávaly, ale nevzdali jsme se, neustále jsme se pokoušeli hrát svou hru a vyšlo to,” řekl po zápase šťastný trenér Atlanty Mike Woodson.

V Los Angeles přivítali Lakers basketbalistů z New Orleans. Pozápasové debata se točila i kolem nových míčů, které nejsou vyráběny z kůže, ale z mikrovláken, přičemž jejich největším kritikem byl hostující Bobby Jackson. Spokojený však určitě byl se samotným zápasem, ve kterém jeho spoluhráčům míč zjevně nevadila a dokázali na hřišti silných Lakers uhrát vítězství o 16 bodů.Nejlepší střelec zápasu Chris Paul, autor 26 bodů a 11 doskoků, dostal pochvalu i od Kobeho Bryanta, jehož svým výkonem zastínil. “Hodně takových hráčů jako on tu věru nenajdete,” řekl na adresu Paula nejlepší střelec domácích s 24 body. Bryant odhalil i jednoduchou příčinu prohry svého týmu: “Oni hráli jednoduše s větší chutí jako my.”

I v Clevelandu přivítali s nepříliš velkým nadšením novou míč, nejvýrazněji se proti ní vyjádřil nejlepší střelec zápasu LeBron James: “Není těžké rozhodnout se mezi těmito dvěma míči.Do kožené se zamilujete opravdu snadno. “Ale 26 bodů a 10 asistencí z jeho rukou tomuto tvrzení trochu odporuje. Domácí nezačali zápas dobře, po první čtvrtině prohrávali o 7 bodů, potom však našli recept na hru Toronta a dokázali zápas dovést do těsného vítězství o 4 body.

Minnesotě v souboji na domácím hřišti proti mírně favorizovanému Houstonu vyšla taktika s těsným bráněním Jao Minga a Tracyho McGradyho. V bránění Číňana byly velmi důležité zejména dlouhé ruce Kevina Garnetta, který kromě výborné obranné hry předvedl svůj standard iv útočné fázi, zaznamenají 24 bodů.K tomu přidal 12 doskoků, což ho jednoznačně pasovalo za nejužitečnějšího hráče zápasu. “Obrana vyhrála. Toto chtějí diváci vidět, “řekl Garnett po zápase. “Možná to nebyl nejkrásnější zápas, ale vyhráli jsme a to je důležité.” V Milwaukee museli hráči po náročných čtyřech 12-minútovkách nastoupit ještě na prodloužení, zápas totiž skončil v řádném hracím čase výsledkem 86:86. Zápas byl vyrovnaný zejména ve druhém poločase, v prvním se týmy střídaly v dominanci na palubovce. Trenérovi hostů bylo líto prohry, protože jeho tým měl výborně “našlápnuto” k vítězství. “Pokud nehrajete zápas tak, jak máte, určitě se vám to vrátí,” řekl Nate McMillan. “Přesně to se nám stalo.Dnes jsme si vyhrát určitě nezasloužili. “

O vedoucí pozici v Západní konferenci bojující San Antonio cestovalo na hřiště” sršňů “do Charlotte, kde měli roli relativně lehkou. Domácí dokázali držet krok se soupeřem pouze v první části hry, pak už museli uznat kvality Spurs. Důvodem nepříliš vydařeného startu hosty mohlo být i střelecké trápení Tima Duncana. “Bylo to frustrující. Míč jsem často dostal na obruč, ale nechtěla padnout dovnitř, “řekl 30-letý rodák z Panenských ostrovů.Hned, jak našel svou ztracenou mušku, začalo se dařit i jeho spoluhráčům a jejich cestě za vítězstvím už nemohlo kromě lepšího výkonu domácích nic zabránit. Ten však nepřišel, a tak mohli Spurs odcestovat domů na zápas proti LA Lakers v dobré náladě.

“Býci” z Chicaga táhly před utkáním s Philadelphií výbornou sérii pěti vítězství v řadě, kterou chtěli prodloužit. Papírové předpoklady je k tomu předurčovaly, důležitý je však vždy konkrétní výkon na hřišti.Ale už v první čtvrtině dali domácí jasný signál, že žádné předpoklady se v tomto zápase vyvracet nebudou a náskok z první části hry nakonec ještě zhodnotilo na konečný stav 121: 94. “Opravdu jsme předvedli výborný výkon hlavně při bránění hráče v pozicích, z nichž mohli dát koše,” řekl nejlepší střelec zápas Ben Gordon.Philadelphia tak utržila další prohru a jejich špatná forma dává za pravdu skeptickým fanouškům, kteří i v této sezóně přestávají věřit v postup svého týmu do playoff. “Toto si už jednoznačně vyžaduje změnu,” míní lídr Sixers Allen Iverson. “Musíme popřemýšlet nad změnou stylu hry, protože tento nám vítězství nepřináší.”

Poslední dva zápasy večera se hrály na východním pobřeží USA. V New Yorku prohráli domácí Knicks s Washingtonem 102: 113, když v hostujícím týmu zazářil Gilbert Arenas s 38 body a Antawn Jamison s 33 body. V Bostonu domácí přivítali Jižanů z Memphisu, kteří těsně vyhráli

Indiana – Orlando 94:80

Nejvíce bodů: A.Harrington a S. Jackson po 26, J. O’Neal 11 (11 doskoků) – D. Howard 20, Hill 16, J. Nelson 12, čtvrtiny: 28:27, 24:15, 24:17, 18:21, 15 015 diváků

Cleveland – Toronto 95:91

Nejvíce bodů: L. James 26 (10 asistencí), D. Marshall 19, Gibson 18 – Bosh (12 doskoků) a a . Parker po 18, Bargnani a F. Jones po 14, čtvrtiny: 18:25, 26:22, 24:20, 27:24, 20 119 diváků

Charlotte – San Antonio 76:96

Nejvíce bodů: May 18, G. Wallace 15, Felton 13 – Duncan 25, Ginobili 13, Finley 11, čtvrtiny: 23:22, 19:26, 15:22, 19:26, 14 066 diváků

New York – Washington 102: 113

Nejvíce bodů: Curry 22 (11 doskoků), Q.Richardson a Marbury po 16 – Arenas 38, Jamison 33, Stevenson 15, čtvrtiny: 31:35, 24:31, 30:33, 17:14, 16 272 diváků

Boston – Memphis 96:98

Nejvíce bodů: Pierce 25, G. Green 21, Gomes a Delonte West po 12 – Atkins 19, Dhantay Jones a Roberts po 18, čtvrtiny: 28:19, 16:27, 22:28, 30: 24, 15 649 diváků

Minnesota – Houston 90:84

Nejvíce bodů: Garnett 24 (12 doskoků), M. James 19, Blount 12 – Alston a Head po 16, Jao a (10 doskoků) po 14, čtvrtiny: 20:25, 23:15, 26:25, 21:19, 15 017 diváků

Milwaukee – Portland 102: 94 po prodloužení

Nejvíce bodů: Redd 33, Patterson 26, Mo Williams 20 – Jack 30 (10 asistencí), Z.Randolph 20 (14 doskoků), Webster 19, čtvrtiny: 14:23, 23:15, 22:20, 27:28 – 16: 8, 13 687 diváků

Denver – Atlanta 96:98

Nejvíce bodů: Anthony 24, JR Smith 12, Camby (15 doskoků) a Diawara po 11 – J. Johnson 27, S. Stoudamire 21, Lue 16, čtvrtiny: 24:24, 20:24, 31: 13, 21:37, 13 126 diváků

Chicago – Philadelphia 121: 94

Nejvíce bodů: Gordon 31, Deng 21 (10 doskoků), Nocioni 14 – Iverson 25, Dalembert 14 (11 doskoků), Iguodala a Korver po 13, čtvrtiny: 39:16, 30:32, 27:22, 25:24, 21 908 diváků

LA Lakers – New Orleans 89: 105

Nejvíce bodů: Bryant 24, Odom 20, Walton 11 – Paul 26 (11 asistencí), R.Butler 22, Parga 21, čtvrtiny: 34:30, 18:24, 19:21, 18:30, 18 535 diváků