Lyžařský šampionát otevřela velkolepá šou, Liberec ale hlásí kalamitu

LIBEREC. Zahajovací ceremoniál se uskutečnil v místní Tipsport aréně. Mistrovství světa začali velkolepou šou

Beznadějně vyprodaná hala viděla velkolepou show s názvem Bílá noc, v níž mimo jiné nechyběly ohnivé gejzíry, skokan na lyžích, který proletěl přes hlavy diváků přes celou halu zavěšen na laně, běžec na lyžích vznášející se nad baletkami v bílém symbolizujícími sněhové vločky.

V programu zazněla i oficiální píseň šampionátu Kdo, když ne my v podání patice zpěváky, mezi nimiž byla i původem Slovenka Dara Rolins.Během písně na velkoplošné obrazovce promítaly nejemotivnější momenty českého klasického lyžování – od skoků Jiřího Raška na OH 1968 v Grenoble, přes triumf Ladislava Rygl na MS 1970 ve Vysokých Tatrách až po nedávné úspěchy Martina Koukala, Lukáše Bauera a Kateřiny Neumannové, která je prezidentkou organizačního výboru libereckých MS. Hymnu České republiky zazpíval Karel Gott.

Tradiční otevírací formulku přednesl prezident Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Gian-Franco Kasper.Na závěr zhruba třičtvrtěhodinová slavnostního zahajovacího ceremoniálu měli diváci možnost vidět několikaminutovou laserovou šou a po ní následoval koncert britské rockové legendární skupiny Deep Purple.

Šampionát na severu Česka bude rekordní z několika hledisek. Startuje na něm přes 600 sportovců ze 61 zemí, poprvé budou o medaile soupeřit skokánky na lyžích, celkově se bude bojovat o dvacet medailových kompletů.


MS s rozpočtem přes 2 miliardy korun (cca 70 000 000 €) potrvají až do 1. března.V Liberci je stav sněhové kalamity, šampionátu se nedotkne

Těsně před začátkem slavnostního zahajovacího ceremoniálu MS prohlásilo organizátorské město stav sněhové kalamity. Na severu Česka už několik dní hustě sněžilo, od soboty do středy ho napadlo téměř metr.

“Mistrovství světa se kalamita nedotkne, závody se uskuteční podle plánu,” cituje internetová stránka www.idnes.cz mluvčího liberecké radnice Martina Korych. Prohlášení kalamity neomezuje pohyb po městě.Technickým službám se však prodloužily lhůty na odklízení sněhu z ulic. “Když se počasí zlepší, stav kalamity odvoláme,” dodal Martin Korych.

Ve čtvrtek se Liberec probudil do mrazivého rána s teplotou téměř -10 ° C, přestalo sněžit. První soutěže se začínají v 11:30, když je na programu běh žen na 10 km klasickou technikou s intervalovým startem.MS si užijí i filatelisté

Bet365-Registrace zdarma

Mistrovství světa v klasických lyžařských disciplínách v Liberci si užijí nejen sportovní fanoušci, ale i filatelisté. Česká pošta společně s organizačním výborem šampionátu vydala příležitostné razítka s vyobrazením všech tří severských lyžařských disciplín – běhu, skoku a kombinace.

Rovněž se do oběhu dostala i poštovní známka s motivem skokana na lyžích. Právě skokanské můstky na Ještědu patří totiž k symbolem města, které hostí světovou elitu.Všechny poštovní Bet365-Získej bonus právě teď zásilky, které budou během šampionátu odesílány z Liberce, budou zároveň “ozdobené” razítkem s maskotem MS – lvice Libim.

Bet365-Okamžitý bonus