Když dítě přijde do školky

Končí léto, a to znamená, že již velmi brzy, děti půjdou do zahrady a školy, začne nový školní rok. Samozřejmě, po prázdninách celém těžké přeskupit na nový režim. Ale složitější jen tím, kdo půjde na vzdělávací instituce poprvé. Zejména se jedná o děti, který poprvé práh mateřské školy. Stejně obtížné bude jim a jejich rodičům, protože nikdy nevíte, jak bude reagovat dítě na nové prostředí, nové prostředí a neznámých lidí. Aby adaptace na dětského zahradě proběhla pro dítě bezbolestný, rodiče měli vyvarovat několika chyb, o nichž se řekne “Jsem Rodič”.
Chyba první. “Zmizení”

Když dítě přijde do školky, je pro něj vše nové a vše zajímavé – krásné světlé prostory, hračky, neznámé lidi, hlučné a veselé společnosti dalších dětí. Nejčastěji dítě rychle fascinován hrou a přestane věnovat pozornost, kteří přišli s ním rodiče. A rodiče a jsou rádi, že dítě je vše v pořádku, tak tiše, nic neříkal, odcházejí a zanechávají ji . A teď si představte reakci na dítě, když to, vzpomínal na maminku, najednou začne hledat a najde: jeden, v neznámém místě, kolem cizí lidé – pro dítě je to šok.

Existuje mnoho případů, kdy po to takové “zmizení” rodiče dítě ještě pevněji připoutá (fyzicky i psychicky) na mámu s tátou a bojí se je pustit ani na minutu. V této situaci je návštěva mateřské školky se promění ve vážný problém, protože dítě nemůže tam být jeden – bude plakat, bát se, neustále domů.

Aby se ukázat, že v takové situaci, je třeba naučit se “rozloučit” s dítětem v dopoledních hodinách. Je třeba si uvědomit, že dítě čte nálady rodičů, takže pokud máma nebo táta bude v klidu, v klidu zůstává a dítě. Dobře, pokud první čas vyprovodit dítě do školky bude někdo z těch členů rodiny, s kým mu je jednodušší rozloučit – babička nebo starší bratr. Poté se dítě bude cítit, že máma zůstala doma a vždy se k ní moci vrátit.

A ještě: dítě by měl být vždy jistý, že jeho odvézt z mš, proto se před odchodem řekni mu, že se vrátíte tehdy, když šipka na hodiny se budou zobrazovat je v té době. Zůstaňte dochvilnost a přijďte včas, to dodá dítěti jistotu v tom, že to nebude nechat na zahradě .

Chyba druhá. “Dlouhodobý pobyt”

Mnozí rodiče, proč se domnívají, že dítě rychleji zvykne na dětského zahradě, pokud se okamžitě začít zůstal tam dlouho. Ale obrazně to lze přirovnat k situaci, kdy člověk, který neumí plavat, házet do vody. Téměř všichni psychologové se domnívají, že proces “zvykání” dítěte do dětského zahradě by měl probíhat postupně.

V první fázi seznámení se s dětským zahradou dítě prostě vedou na hřiště, kde si hrají ostatní děti. Tam dojde k seznámení se s novým prostředím a lektory. Pokud je první setkání proběhlo dobře, dítě je možné nechat na hodinu, dvě ve skupině, čímž se zvyšuje každý den v době jeho pobytu v zahradě. Takže dítě zvykne na nové prostředí a již bez problémů bude moci být ve školce celý den.

Více: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou patrové postele pro děti a velmi dobrá kvalita – shopu zde a levná koupit zde