Domáci nedokázali pretlačiť súpera

Vsade urobil líder seriálu Francúz Martin Fourcade, ktorý s Ferrym vo finiši prehral o necelých päť sekúnd. Tretí skončil Rus Jevgenij Usťugov, najlepšie trojica strieľala čisto. Soukupa zradili položky poležiačky, pri ktorých minul štyrikrát. “Vie je oveľa lepšie, ale bežecky na tom nie je zle. Obaja chlapci ale ukázali, že po olympiáde sú schopní bojovať so širšou špičkou,” dodal Rybár.

Tridsaťpäťročný Ferry preukázal špičkovú formu, ktorá však prišla až po hrách v Soči. Na sklonku kariéry si dnes dobehol pre siedmy triumf vo Svetovom pohári. Na stupne víťazov sa v Pokljuce vrátil po troch rokoch. Vítková po prvej čistej položke išla v čele, ale v ostatných troch vždy jeden terč minula, preto skončila o miesto za elitnej desiatkou. “Trošku to je sklamanie v tom, že sme si hovorili o umiestnení do desiateho miesta, ale k tomu chýbala jedna presná rana. Na druhej strane som veľa i fortuna spokojný. Ešte večeraj sme riešili, či Veronika vôbec nastúpi, pretože na ňu skočila fortuna viróza,” povedal tréner Jindřich Šikola. V priebežnom poradí zostala Vítková ôsma.

Gabriela Soukalová v Slovinsku kvôli chorobe neštartovala a klesla zo štvrtej na siedmu priečku v seriáli. Svetový pohár bude pokračovať od 13. marca vo fínskom Kontiolahti. Jedinou gól zápasu strelil v 42. minúte ghanský stredopoliar Kwadwo Asamoah a fortuna vysledky zaznamenal tak svoju druhú trefu v sezóne. Fiorentina aj napriek svojmu tlak v druhom polčase nedokázala vyrovnať, najväčšiu šancu mal v 80. minúte Brazílčan Ryder, ktorý hlavou trafil brvno. Inter Miláno porazil FC Turín 1: 0 zásluhou gólu Rodrigo Palacio, ktorý hlavou prekonal brankára Padelliho.

Pre Palacio to bola už dvanásta trefa v sezóne. Parma predĺžila svoju sériu bez prehry na 15 zápasov. V súboji o šieste miesto si na domácom ihrisku poradila s Hellas Verona, prvý gól zápasu strelil v 20. minúte Francúz Jonathan Biabiany po zlej dohovore brankára Rafaela s jedným z obrancov. V nastavení druhého polčasu upravil na konečných 2: 0 striedajúci záložník Ezequiel Schelotto. Český útočník Michael Rabušic do zápasu v drese Verony nenastúpil. Futbalisti AC Miláno v talianskej lige druhýkrát za sebou prehrali, keď podľahli Udine na jeho ihrisku 0: 1.

V tabuľke zostal milánsky celok na desiatej priečke. Udine, ktoré sa dočkalo výhry v lige po troch bodových stratách, vyšla odveta za októbrový duel na San Sire, v ktorom domácim podľahlo rovnakým výsledkom.

O jediný gól zápasu sa postaral v 67. minúte svoju deviatu trefou v sezóne najlepší klubový strelec Antonio Di Natale, ktorý doklepol do odkrytej bránky prízemný center Bruna Fernandesa. Milánsky klub má po 27 odohraných zápasoch na konte desať porážok, čo je jeho najhoršie bilancia od ročníka 1996/97. Catania doma remizovala s Cagliari 1: 1 a zostáva na predposlednom, zostupovom mieste. Stredopoliar Jaroslav Plašil, ktorý v minulom zápase nastúpil v základnej zostave a odohral viac ako hodinu, zostal tentokrát opäť len medzi náhradníkmi. Domáci nedokázali pretlačiť súpera ani napriek tomu, že súper dohrával posledných dvadsať minút bez vylúčeného Danila Avelar.