Cibulková prohrála v Indian Wells v osmifinále

INDIAN WELLS. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspěla v osmifinále dvouhry na prestižním turnaji WTA v kalifornském Indian Wells (dotace 4,5 milionu dolarů). Jako nasazená pětadvacítka prohrála s Belgičanka Yanina Wickmayerová (23.) za 2:03 h ve dvou setech 5: 7 a 5: 7.

Pikantériou zápasu byl fakt, že Yaninu Wickmayerovou trénuje bývalý kouč slovenské jednotky Vladimír Pláteník. Cibulková přes osmifinálové prohře dosáhla svého dosud nejlepší výsledek v Indian Wells, v 3. kole poprvé v kariéře zdolala světovou trojku Rusku Věru Zvonarevová.Z Kalifornie si odnáší prémii 32.000 dolarů a 140 bodů do světového žebříčku WTA.

Cibulkové vůbec nevyšel úvod zápasu s Wickmayerová, když třikrát ztratila vlastní podání a v prvním setu prohrávala už 1: 5. Wickmayerová Bet365-Registrace s bonusem zde využila hned první mečbol

Slovenská jednotka za Bet365-Bonus ihned po registraci nepříznivého stavu nesložily zbraně, vyrovnala na 5: Bet365-Klikněte zde 5, no koncovka patřila Wickmayerová, která ve dvanáctém gamu proměnila při podání Slovenky v pořadí druhý setbal. V druhém dějství si Belgičanka po brejku ve čtvrtém gamu vybudovala náskok 4: 1.

Cibulková sice vyrovnala na 4: 4, ale v koncovce se opět prosadila Wickmayerová.Za stavu 6: 5 využila při podání soupeřky hned první mečbol a vyronvala vzájemnou bilanci s Cibulkovou na 2: 2. Ve čtvrtfinále nastoupí Wickmayerová proti Izraelka Sahara Peerové.

“Tento zápas třeba co nejrychleji hodit za hlavu a zároveň se konečně poučit, že když vyhraju nad super hráčkou, musím v dalším setkání od začátku jít do toho naplno. Po skvělém výkonu proti Zvonarevová to teď sice také bylo “okej”, ale nic extra na to, abych Wickmayerová porazila. Štve mě zejména nevyužitý brejkbol na 6: 5 v prvním setu, když jsem se vyrovnáním z 1: 5 už nastartovala. Měla jsem využít tuto šanci i další, například v podobě pěti brejkbalov na úvod druhého setu.Lámalo se to na pár míčích, ale teď už nemá smysl o tom polemizovat, “uvedla Dominika Cibulková pro agenturu SITA.