Cesta k vykúpenie pre atletiku s drogami zjazvené vyzerá Ultramaratón

Mnoho elitných športovcov, vrátane seba, vám povie, že nikdy nepoužíval drogy zvyšujúce výkonnosť. Nemohol som ani povedať, ako a kde nájsť veci. Problém teraz máme, je, že nám nikto neverí. A to je pochopiteľné, vo svetle dnešnej seizmickej správy do “oficiálne podporované dopingového programu”, ktorý bol údajne beh Rusmi.

Bol by som blázon tu sedieť a obhajovať svoj šport, a povedať, že sme nemajú problém, pokiaľ ide o doping. Ako športovec, ste neustále podozrivé. Máte tušenie, že osoba, s ktorou konkurujú mohlo mať nejakú “pomoc”.Môžete to dokázať, ale jednoducho know.Sebastian Coe teraz musí začať útok na dopingu udržať dôveryhodnosť Viac

Rovnako ako deprimujúce, ako to môže byť, budete musieť trénovať sami veriť, že každý, s kým ‘ re konkurovať je čistý, len s cieľom získať od. To samo o sebe je problém. Vložíte svoju vieru vo svojom tréningu, tím okolo seba, a nakoniec vám dôverovať svojej riadiaci orgán robiť správnu vec, aby zabezpečil rovnaké podmienky vo vodorovnej polohe. Po tejto poslednej správe, že dôvera je veľmi testovaný.

Dávno preč sú dni rýchle striekačky v špinavej šatne. Teraz sme viedli k domnienke, že doping systémy používané podvádzanie športovci sú sofistikované programy, ktoré majú vždy o krok napred z testerov.Zvlášť znepokojujúce sú tvrdenia, že riadiacim orgánom, IAAF, bol si vedomý rozsahu dopingu zo strany ruských športovcov v Najmä, a môže dokonca boli spoluvinníkmi.

doping Škandál, ktorý sa vynoril už v decembri 2014 s tvrdením, že “99% z ruských športovcov sa používajú zakázané látky”, poslal športový svet a médiá na plné obrátky. Ale ja som nekúpil do “falošnom šoku” Videl som na sociálnych médií v čase od športovcov, alebo keď mená športovcov bolo odhalené počas leta. V skutočnosti som nebol prekvapený, vôbec. Ale ja chcem akciu.


Rovnako ako mnoho iných športovcov, chcel som vedieť, čo sa deje, je potrebné urobiť, raz a navždy.Facebook Pinterest, Lord Coe vie škandál je obrovský problém, ale aké kroky je potrebné prijať? ‘Fotografie: Martin Rickett / PA

Ruská atletická federácia zamietol tvrdenie proti nim, a dokonca zaradili súdy proti výrobné spoločnosti, ktorá odhalila škandál.Avšak, vyčerpaný tím celkovo len štyri ruské medaily na majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu tento rok – v porovnaní s tabuľkou orezávanie pred 17 dva roky v Moskve – vypovedá

Táto posledná kapitola údajné krytie. -ups viedla niektoré sa radí tento škandál s FIFA nedávnych problémoch, s Richardom McLaren, spoluautor tejto správy atletiky, s odkazom na “inom meradle korupcie”, do ktorej sme sa nevideli. Sme už len zaoberajúce sa ruskými riskantné vzdialenosti bežca; máme čo do činenia s obvineniami závažnej korupcie na najvyššej úrovni.

podvádzanie je oveľa viac než len veci z titulkov. Mám veľa tímoví kolegovia, súčasná a dôchodcovia, ktorí boli okradnutí o medailách a miest vo finále.Niektoré z nich dokonca dostal svoje medaily v pošte rokov potom, čo mali dostať je na stupňoch víťazov. Iní prišli ponuky financovania a sponzorstva kvôli podvodníkov, ktorí ukončili pred nimi.

Prečo by mali teraz vstupuje tento Olympic školenia roku jasnými očami a huňatý chvost, sny zlata v Riu, kedy šport dal im žiadny dôvod, aby tak urobili? Wada požaduje, aby Rusko byť vylúčený z atletiky v doping správa Celý článok

Coe je známy ako nastavovač. Bude musieť byť dobrý, pretože jeho práca je teraz znovu získať dôveru nielen športových fanúšikov, ale aj konkurenčných atlétov. Jeho prvým krokom k zrušeniu očarujúce IAAF gala v Monaku na konci mesiaca, je pochopiteľné, okamžitá odozva.Avšak, bol som medzi tisíckami športovcov, ktorí neboli pozvaní rovnako, takže pozitívny účinok je obmedzený.

Transparentnosť lieky výsledky testov, doživotné zákazy, viac nezávislých správ, pevnejšie vzťahy medzi národnými orgánmi a medzinárodných riadiacich orgánoch ; To všetko sú veci, ktoré boli navrhnuté. Ešte silnejšie sankcie, napríklad Vysunutie krajín z olympijských hier boli navrhnuté. Coe odpovie “nikdy nehovor nikdy”. Ale my naozaj vidieť to deje?

Na ceste k vykúpenie pre atletiku vyzerá ako Ultramaratón na rozdiel od šprinte. Je Coe muž odstrániť stále rastúci stigma k športu obaja milujeme? On hovorí, že je.A on môže mať pravdu; je však potrebné celý posun v kultúre športu. Coe hovorí, že je naštvaný. Čisté športovci sú naštvaní. Špinavé športovci, ktorí boli chytení sa hnevá. Fanúšikovia sa hnevá. Nemyslím si, že sa môžeme objať tento tím.

www.u-stavky.com/