Ako je bojisko technológia sa používa na sledovanie otras na športovom poli

Viac ako 5000 Vysloužilí hráči reprezentovanej prípade si sťažoval, že liga skryl riziká viac otrasov s cieľom udržať hráča na ihrisku.Každý bude udelená až do 5 m $ (£ 3,23 m) u vážnych zdravotných problémov spojených s opakovaným úrazom hlavy.

Spor high-profile vyzdvihol dlhodobé riziko otrasu mozgu a poslal seizmickej paniku cez zodpovednosti vysokých škôl, stredných škôl a klubových tímov hrajúcich kontaktné športy.

Jedna spoločnosť, ktorá stojí ťažiť zo zvýšenej obavy z otrasu mozgu je BlackBox Biometria, ktorý robí malý bezdrôtový senzor, ktorý dvojica s aplikáciou pre detekciu fúka počas tréningu a hrateľnosťou.

Táto technológia – tzv Linx IAS – vznikal ako vojenský nástroj na meranie neviditeľný vplyv rázových vĺn z výbušnej rázu, ktoré môžu hrkálka mozog vojakov vnútri ich lebky.. Snímač poskytuje zdravotnícky personál indikáciu závažnosti dopadu rázovej vlny na jednotlivca, čo pomáha tento proces triedenia

“Videli sme veľké množstvo pozornosť je venovaná otrasy v športe – poháňaný NFL – a že by sme mohli riešiť problém v spôsobe, akým robíme pre armádu, “vysvetľuje David Borkholder, generálny riaditeľ a zakladateľ firmy Blackbox Biometria

High-školské športovci v USA trpí. toľko ako 300,000 otrasy ročne hrať futbal, lakros, hokeja a boxu.Tieto poranenie hlavy môže spôsobiť bolesti hlavy, ako aj problémy s koncentráciou, pamäťou a koordináciou.

Snímač Linx IAS nedolieha na lebku na tkaniny čelenky, meranie otrasový sily. Tie sú prenášané bezdrôtovo na aplikáciu, ktorá označuje každú ranu na škále od 1-99, spoločne s pridruženým semafor farebným kódom. Zelené svetlo signalizuje nízku hladinu “sub-concussive” ranu, zatiaľ čo červené vlajky ťažkú ​​ranu.App udržiava týchto hitov v priebehu času, takže tréner môže lepšie sledovať blaho svojho tímu.

“Môžete porovnať, ako často jeden hráč zasiahnutý v porovnaní s ostatnými v jeho postavenie a môžu byť používané že informácia k zmene správania, “vysvetľuje Borkholder. “Možno si ho nechať odpočívať, skôr než hrať alebo robiť nejaký iný typ cvičenia tvrdiť, že športovec na špičkový výkon.”

Približne 400 zariadenia sú v súčasnej dobe vyskúšané celých Spojených štátov, predovšetkým na stredných školách.

BlackBox Biometrické sa zameriava na mladšie atlétmi, pretože nemajú tendenciu mať rovnakú úroveň lekárskej pomoci, ako profesijné organizácie, a ako hovorí Borkholder, “oni sú viac náchylné k poškodeniu mozgu”.

Alan Shahtaji, lekár z UC San Diego zdravia, ktorý sa špecializuje na športové medicínu a otras mozgu, odráža Borkholder slová.

“väčšina dospelých obnoviť počas týždňa, ale pre deti je to bližšie k trom alebo štyri týždne.Nemáme plne pochopiť, prečo, ale ich mozgy sa vyvíjajú, a tak tam je iný proces hojenia, “hovorí.

Je presvedčený, že je potrebná väčšia podporu a výchovu k otrasu na úrovni mládežníckeho športu a zdôraznil, že v prípade, že NFL hráč s podozrením na otras mozgu má prejsť prísnym testovaním, než bude môcť vrátiť na poľa. “Ale ľudia najzraniteľnejšie a kto mali by sme byť najviac opatrný s nemajú tieto zdroje a nedostávajú hodnotením.”

Systems ako Linx IAS by mohla byť užitočná ako jeden nástroj pre bezpečnosť monitorovacieho , hovorí, ale nemali by sa na ne spoliehať výhradne. A už vôbec nie pre diagnózu pretože existuje príliš veľa premenných v hre.Borkholder súhlasí: “Náš systém je snímač nárazu. V prípade nárazu, ktorý spôsobuje otras pre jednu osobu, nemusí v inom. “

Shahtaji robí, však, vidieť hodnotu pomocou takého systému, kde pomáhajú zdokonaľovať podobu atlétov. Vysvetľuje: “Ak je dieťa berie veľa hitov, možno tréner potrebuje vidieť v prípade, že narazíte na správnu formu, či už sú riešenia alebo hranie na správnej ceste.”

Dom Ariola má testuje systém vo svojej boxerskej telocvični v Rochesteri, New York.Utečie jedným z mála programov stredných škôl boxu v USA a používa Linx IAS “značne” počas praxe v poslednom roku týkajúcich sa detí vo veku 13 až 18 rokov

“Žiadne zariadenie sa chystá nahradiť moje oči, ale to pomôže sledovať akumuláciu úderov – to je miesto, kde skutočná škoda môže byť vykonané.Môžem zistiť, či dieťa trvá príliš veľa údery v zápasení a buď poslať ich, aby sa odhlásil lekárom, alebo si ich pracovať na ich obranu, “vysvetľuje.

Ariola hovorí, že pozýva do detských rodičov a starých rodičov na zápasenie sedenie ukázať technológiu pri použití. “Stále rodičia sa bude cítiť lepšie o nechal ich deti box, pretože beriem tieto opatrenia,” hovorí.

Škola považuje pokusy byť tak úspešný, že plánuje rozšíriť využívanie systému jeho americký futbal, futbal, LaCrosse a hokejových tímov.

Údaje získané zo všetkých pokusov budú použité na vyladenie užívateľské rozhranie mobilné aplikácie, ako je výrobok na trh komerčne začiatkom roku 2016.

www.stavky-home.com